Frýdek-Místek

Zámek Frýdek

V dnešním frýdeckém zámku sídlí Muzem Beskyd Frýdek-Místek. Nová expozice Beskydy - příroda a lidé z roku 2019 nabízí přehled historie a současnost lidí tohoto regionu. Další expozicí je Zámecký okruh, Frýdek - Mariánské poutní místo, Památník Óndry Lysohorského. 

Zámecké náměstí ve Frýdku

Na zámeckém náměstí najdete vstup do zámku, měšťanské domy a uprostřed náměstí se nachází kašna. Z náměstí se dostanete do nejstarší ulice ve městě Hluboké ulice, která byla v období 14. - 17. století nejdůležitější a nejrušnější, protože zde projížděly kupecké vozy. Dnes na náměstí ve Frýdku můžete navštívit spoustu krásných a stylových kaváren, restaurací a obchodů.

Svatojánská vyhlídková věž, Frýdek - Místek

Kousek od frýdeckého zámku se nachází 72 metrů vysoká Svatojánská vyhlídková věž, která je součastí kostela sv. Jana Křtitele. Z věže je krásný výhled na celý Frýdek - Místek a Beskydy. Ve věži je stálá expozice Pohledy do dějin farnosti Frýdek. 

Včelařský naučný areál

Největší včelařské muzeum v ČR, jehož součástí je i včelařský skanzen, naučný včelín a muzem Chlebovic. V památkově chráněném objektu chlebovického Fojtství byl vybodovaný včelařský kanzen a muzeum včelařství. V objektu se nachází včelařská prodejna. 

Kostely Frýdek - Místek

Ve Frýdku - Místku se nachází Bazilika minor Navštívení Panny Marie, která je jedinou bazilikou v Moravskoslezském kraji. Farní kostel sv. Jana Křtitele s vyhlídkovou věží. Kostel sv. Jakuba je nejstarší kostel v Místku, který byl nově postaven na místě, kde původně stál dřevěný kostelík sv. Mikuláše. Kostel sv. Jana a Pavla, ve kterém se nachází ostatky papeže sv. Inocence přenesene z Říma. Kostel sv. Jošta patří mezi nejmenší kostelíky. 

Ubytování Frýdek - Místek

Penzion Ibex v Kozlovicích se  nachází cca 20 minut jízdy z Frýdku - Místku. Nejkratší cestu můžete zvolit směrem na Příbor, kde v Rychalticích odbočíte na Hukvaldy. Tato cesta Vás dovede až před náš penzion, který se nachází v klidné části na okraji obce. U nás najdete komfortní ubytování s wellness. V případě potřeby nám zavolejte +420 777 125 370 nebo použijte GPS navigaci 49.6028594N, 18.2559014E.

Kontaktní formulář

Napište nám do níže uvedeného formuláře nebo na e-mail kozlovicecs@seznam.cz.
V nejbližším možném termínu odpovíme.

CAPTCHA

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kde nás najdete