Kopřivnice

Technické muzeum Tatra Kopřivnice

V technickém muzeu Tatry Kopřivnice můžete vidět sbírku osobních, nákladních, vojenských, závodních a sportovních automobilů. Muzeum mapuje vývoj automobilového průmyslu od doby Rakouska-Uherska až do dnešní doby. V budově Technického muzea se nachází expozice kopřivnického rodáka a světového olympionika Emila Zátopka a Dany Zátopkové. Najdete zde přehled jejich sportovních úspěchů, fotografie, trofeje, medaile a 14,6 minut dlouhý film, který je sestříhaný do délky rekordu Emila Zátopka na 5 km. 

Lašské muzeum Šustalova vila, Kopřivnice

Šustalovu vilu najdete v Kopřivnice v parku u Štefánikové ulice. Jedná se o dům rodiny Šustalů, zakladatele původní kočárovky. Ve vile se nachází stálá výstava kachlových kamen, které se dříve vyráběly v kopřivnické továrně. Ve vile se také nacházejí díla malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana.

Muzeum Fojtství, Kopřivnice

V muzeu Fojtství se nacházejí archeologické, etnografické sbírky a můžete zde vidět repliku tzv. Šostýnské venuše. Originál byl nalezený na hradě Šostýně. V budově bývalé stodoly se nacházejí Šustalovy kočáry.

Rozhledna Bílá hora, Kopřivnice

Rozhledna se nachází v nadmořské výšce 583 metrů a je vysoká 26 metrů. Rozhledna Bílá hora je vystavěná v moderním stylu a má tvar struktury DNA. K rozhledně vede spirálovitá sluneční stezka s 12 znameními zvěrokruhu. Pokud se rozhodnete vyjít na kopec Bílá hora a následně pak zdolat rozhlednu, můžete za příznivého počasí vidět Ostravu a Beskydy.

Hrad Šostýn, Kopřivnice

Zřícenina hradu Šostýna se nachází v krásném prostředí. Zachované zůstaly už pouze valy s příkopy, základy věže a byly zrekonstruovány sklepy. Určitě stojí za to navštívit tyto romantické zbytky hradu ke kterému Vás dovedou směrové tabule. Hrad je celoročně přístupný.

Ubytování Kopřivnice

Penzion Ibex Kozlovice je z Kopřivnice vzdálen pouze 14 km, což je cca 20 minut jízdy autem. V Kopřivnici se dáte směrem na Příbor, kde pojedete kolem Tesca a dojedete na kruhový objezd u Lubiny. Tam se dáte doprava a projedete Vlčovicemi a za obcí se na malé křižovatce dáte doleva směr Tichá. Projedete opět celou obcí a pojedete po hlavní silnici na Kozlovice. Kozlovice Vás přivítají malebnou a krásnou přírodou. V obci Kozlovice pojedete obcí směrem na Palkovice a po cestě už Vás budou navigovat směrovky. V případě potřeby nám zavolejte +420 777 125 370 nebo pooužijte GPS navigaci 49.6028594N, 18.2559014E.

Kontaktní formulář

Napište nám do níže uvedeného formuláře nebo na e-mail kozlovicecs@seznam.cz.
V nejbližším možném termínu odpovíme.

CAPTCHA

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kde nás najdete