Hukvaldy

Hukvaldy

Hukvaldy jsou krásným místem, které nestačí navštívit jednou. Pokud Hukvaldy navštívíte, budete se sem rádi vracet. Centrum obce, obora a cesta k hradu jsou opravdu místy, které patří k vyhledáváným v každém ročním období. 

Rodný dům a památník Leoše Janáčka, Hukvaldy

Nejznámějším rodákem Hukvald je hudební skladatel Leoš Janáček. V budově, kde se narodil byla dříve škola a dnes je zde informační centrum, pamětní síň a galerie. Památník se nachází v domě, který si Leoš Janáček koupil a ve kterém žil. Dům je po rekonstrukci, díky které se podařilo dostat dům téměř původní podoby. Můžete zde obdivovat dobové zařízení domu a naučnou expozici. 

Hrad Hukvaldy

Hrad Hukvaldy patří mezi největší hradní zříceniny na Moravě. K hradu se dostanete branou do obory, která vede kolem sochy Lišky Bystroušky. Určitě doporučujeme Lišku pohladit, pro štěstí. Cesta vede kolem stromů s mohutnými kořeny, jejichž stáří se odhaduje na 150 let. Z hradu je krásný výhled do okolí na hřebeny Beskyd, Kopřivnici, Příbor a až k Ostravě. V areálu hradu patří k nejzachovalejším kaple svatého Ondřeje. 

Obora Hukvaldy

Obora je přírodní památka, území kolem hradního kopce na Hukvaldech ve které se pasou daňci a mufloni. Stáří stromů v oboře je odhadováno na 150 let. Najdete zde 7 buků s mimořádně vyvinutým kořenovým systémem. Socha lišky Bystroušky – pohlazení přináší štěstí. Do obory vede žlutá značka – rozcestník Hukvaldy – obora (u zvoničky v Měrkovicích). Oborou procházejí naučné stezky, na které lze navázat přímo z Kozlovic.

Golf Hukvaldy

Pro milovníky golfu je na Hukvaldech nové 9 jamkové hřiště, které se nachází přímo pod Hukvaldským hradem. Golfové hřiště je vhodné pro začátečníky i zkušené hráče. Najdete zde útulnou klubovnu, shop s golfovými potřebami a půjčovnu holí. 

Ubytování Hukvaldy

Penzion Ibex v Kozlovicích se nachází jen 10 minut jízdy autem z Hukvald (6 km). U nás najdete komfortní ubytování s wellness centrem za přijatelnou cenu v krásném a ničím nerušeném prostředí na okraji obce. Pokud pojedete od Ostravy, můžete jet přes Frýdek-Místek a pak směrem na Příbor. V Rychalticích sjedete z hlavní cesty směrem na Hukvaldy. Projedete obcí Hukvaldy, kolem obory a vyjedete téměř u našeho penzionu v Kozlovicích. V případě potřeby nám zavolejte +420 777 125 370 nebo použijte GPS navigaci 49.6028594N, 18.2559014E.

Kontaktní formulář

Napište nám do níže uvedeného formuláře nebo na e-mail kozlovicecs@seznam.cz.
V nejbližším možném termínu odpovíme.

CAPTCHA

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kde nás najdete