Nový Jičín

Nový Jičín

Pokud se vydáte navštívit Nový Jičín, nechejte si na prohlídku města a okolí alespoň jeden den. Je to krásné město, které nabízí mnoho příležitostí k obdivu historie. Určitě doporučujeme vidět náměstí, Žerotínský zámek, muzeum, Baštu a další historické památky. Centrum města je vyhlášeno městskou památkovou rezervací. 

Masarykovo náměstí, Nový Jičín

Náměstí v Novém Jičíně patří mezi nejkrásnější náměstí v České republice. V podloubí, které lemují náměstí po všech jeho stranách se nachází obchody, restaurace a příjemné kavárny, které v létě nabízejí posezení venku. To ocení především ti, kteří chtějí obdivovat měšťanské domy a sledovat ruch kolem sebe. Na náměstí stoji Morový sloup z roku 1620 a kašna se sousoším Tančících sedláků. Po rekonstrukci náměstí se po více než 100 letech opět vrátila replika sochy svatého Mikuláše, který je patronem dětí a obchodníků. Nově je na náměstí nainstalována také tzv. Fontána času, které se spouští každou čtvrt, půl, tři čtvrtě a celou hodinu. Pro příznivce dalekých rozhledů je na Radnici otevřena Radniční věž, ze které je krásný výhled na celé náměstí i okolí. Vedle Radnice stojí Laudonův dům, ve kterém 1790 zemřel rakouský vojevůdce Laudon. Dnes se v domě nachází Informační centrum a prodejna klobouků Tonak. Jednou z nejkrásnějších budov náměstí renesanční Stará pošta.

Žerotínský zámek, NOVÝ JIČÍN

Kousek od náměstí se nachází Žerotínský zámek. Nyní zde sídlí Muzeum Novojičinska se stálou expozicí více než 600 klobouků, čepic, čepců, pokrývek hlavy a přileb pod názvem Nechte na hlavě. Expozice mapuje období od počátku 19. století do současnosti. 

Náš tip - Kavárna U Dubu, Nový Jičín

Kavárna se nachází v klidné části města, v blízkosti náměstí. Nabízíme Vám přijemné posezení u výborné kávy s medovníkem nebo pravými valašskými frgály. V létě je k dispozici venkovní posezení. Najdete nás na Štefánikové ulici 14, Nový Jičín, telefon 773 134 987, pracovní doba 14,00 - 20,30 hodin. Bližší informace najdete na www.penzion-udubu.cz

Ubytování Nový Jičín

Penzion Ibex se nachází od Nového Jičína 28 km, cca 30 minut jízdy autem. Od Nového Jičína k nám dojedete pokud se vydáte směrem na Příbor, Fryčovice a tam odbočíte na Hukvaldy a Kozlovice. Vyjedete téměř u našeho penzionu, kde Vás čeká klidné a nikým nerušené ubytování včetně wellness. I přesto, že penzion je trochu vzdálen od místa Nový Jičín, naši hosté se k nám rádi vracejí právě pro pohodlí a wellness služby, které nabízíme v penzionu za výhodné ceny. V případě potřeby nám zavolejte +420 777 125 370 nebo použijte GPS navigaci 49.6028594N, 18.2559014E.

Kontaktní formulář

Napište nám do níže uvedeného formuláře nebo na e-mail kozlovicecs@seznam.cz.
V nejbližším možném termínu odpovíme.

CAPTCHA

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kde nás najdete