Štramberk

Památková rezervace Štramberk

V Moravskoslezském kraji patří město Štramberk mezi nejkrásnější města. Je to díky zachovalému souboru roubených domů, které se nacházejí především kolem náměstí a pod hradbami hradu. Památkovou zńu můžete projít s pomocí naučné stezky, která Vás bude informovat o významných a důležitých stavbách nebo se můžete procházet uličkami a obdivovat starobylou archtekturu sami. Oboje je velkým zážitkem. 

Štramberská Trúba

Už při příjezdu ke Štramberku, uvidíte v dálce 40 metrů vysokou gotickou věž zvanou Trúba. To je cíl většiny turistů, kteří zavítají do tohoto krásného města. I my Vám doporučujeme, abyste si vyšlápli na věž a z výšky obdivovali krásu města a okolí. Můžete zvolit cestu po schodech nebo méně náročnou cestu vhodnou i pro kočárky a projít ulicí, kterou lemují nádherné stavby roubenek. 

Muzeum Zdeňka Buriana, Štramberk

Stálá expozice ze života a díla malíře a ilustrátora pravěku, který je uznávaný u nás i ve světě. Muzeum je otevřeno po celý rok. 

Jeskyně Šipka ve Štramberku

Jeskyně Šipka se nachází v parku Národní sad a opět k ní dojdete chodníkem, ze kterého je nádherný výhled na štramberskou Trúbu a celý Štramberk. V této krasové jeskyni byly nalezené pozustatky neandrtalského člověka z doby před 40 000 lety. Jeskyně je celoročně přístupná. 

Botanická zahrada, arboretum Štramberk

Na okraji Štramberka (od Kopřivnice) se v bývalém vápencovém lomu nachází arboretum ve stylu antiky. Určitě stojí za to botonickou zahradu navštívit, protože se nachází v krásném prostředí a vidět zde můžete vzácné rostliny a volně žijící obojživelníky a živočichy. Opět budete moct obdivovat výhledy na Štramberk a okolí, ale zase z jiné části města. 

Ubytování Štramberk

Penzion Ibex se nachází od malebného Štramberka 17 km (cca 25 minut jízdy autem), takže pokud dáváte přednost tichu a klidu při trávení své dovolené, budou Kozlovice Vašim ideálním místem. Pokud se k nám vydáte od Ostravy nebo Frýdku-Místku, můžete zvolit rychlejší variantu cesty. Ve Frýdku-Místku se dáte směrem na Příbor a ve Fryčovicích odbočíte na Hukvaldy. Projedete obcí a dáte se směrem na Kozlovice. Už samotná cesta mezi Hukvaldy a Kozlovicemi je příjemným zážitkem, protože vede krásnou krajinou kolem hukvaldské obory. Cesta Vás dovede přímo k našemu penzionu Ibex. V případě potřeby nám zavolejte +420 777 125 370 nebo pooužijte GPS navigaci 49.6028594N, 18.2559014E.

Kontaktní formulář

Napište nám do níže uvedeného formuláře nebo na e-mail kozlovicecs@seznam.cz.
V nejbližším možném termínu odpovíme.

CAPTCHA

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kde nás najdete